آي تي پرس
جمعه سی و یکم تیر ۱۳۹۰

اولین چیزی که هر فرد در ارتباط با فيس بوک خود می خواهد چه چیزی است ؟  درست است ، شخصی بودن آن . از وقتی که  فيس بوک وجود داشته است ، افراد در مورد شخصی بودن صفحه آن نگرانی داشته اند .

از لحاظ تکنیکی در فيس بوک  به ما روشی جهت یافتن اشخاصی که بدون اجازه ما  به اطلاعات فيس بوک دست یافته اند را نداده اند.

آیا شما تا به حال مضنون شده ایدکه شخص دیگری گزارش شما را در فيس بوک ثبت کرده باشد ؟ این احساس خوبی نیست ، بیشتر به این دلیل که چون  نمی توانید شخص متجاوز به اطلاعات را پیدا کنید عصبانی می شوید . زمانی که شما یک Password راحت برای حدس زدن داشته باشید (مثل خود کلمه Password )، یا اگر شما تصادفاً اطلاعات ذخیره شده خود را روی یک کامپیوتر عمومی در هر جایی جا بگذارید ، هر شخص دیگری به راحتی قادر خواهد بود نام شما را امضا یا  sign کند . مطمناً شما می توانید همیشه Password  خود را تغییر دهید ، اما شما مساله را حل نکرده اید بلکه صورت مساله را تغییر داده اید .

روش دیگری برای مخفی نگه داشتن اطلاعات شما وجود دارد. روش پیشنهادی من به شما : ایجاد یکسری تنظیمات امنیتی در فيس بوک که به شما کمک خواهد کرد تا سریعا هر شخصی را که قصد سوء استفاده از فيس بوک شما را دارد شناسایی شود .این ویژگی های امنیتی کجایند؟


جهت دستیا بی به تنظیمات حفاظتی که من تلویحاً به آن اشاره می کنم ، به این مراحل دقت کنید : ابتدا book Face راLog  کنید و بعد دربالای سمت راست صفحه نمایشگر روی Account کلیک کنید . روی صفحه My Account  ، روی  Account  Securityپایین بروید . وسپس روی لینک تغییر کلیک نمایید . حالا شا باید لیستی از تمام کامپیوترها وابزار موبایلی را که به book Face شما دست یافته اند ببینید . (هم موقعیت وهم زمانی که اتفاق افتاده .) به جای یک ادرسIP، تقریبا موقعیت جغرافیایی ابزار نشان داده می شود .(بر اساس ابزار IP) عمل اخیر Account خود را نگاه کنید .

 

 

 

 

اگر یک ابزار نا آشنا دیدید ، روی “End Activity”کلیک نمایید. توجه : موقعیت ها و انواع ابزار روی حدسیات بهتر ما ، بر اساس انتقال دهنده بیسیم ISP تاثیر دارند . اگر شما در لیست خود یک ابزار نا آشنا دیدید روی End Activity  کلیک کنید و شما اتوماتیک آن ابزار را قطع می کنید .

در ضمن اگر مایل به افزودن یک لایه امنیتی اضافه روی Account خود هستید ، هشدارهای امنیتی روی ایمیل و اس ام اس را فعال کنید .  خصیصه هایی مثل پس وردهای تک زمانه و جستجوگر امنیتی که از پروتکل HTTS استفاده میکند هم دراختیار شما هستند . آیا شما می خواهید همه این روشهای پیشرفته امنیتی را عملی مشاهده کنید ؟ فیلم ویدویی youTube را ببینید. (برای توضیحات بیشتر)

 

خلاصه مطالب

مادر این متن سعی کردیم تا به شما در مورد خصوصیات امنیتی که در Face book می توان ایجاد کرد مطالبی را بگوییم . و راهی جهت شناسایی افرادی که بدون  اجازه  وارد صفحه Face book می شوند ارائه دهیم .

ارسال شده توسط در ساعت |

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی